ČESTNÝ TRAILER - CAMPQ

10.09.2019

#CAMPQ8 #MACHO5 Jedna velmi zábavná parta na YouTube vytváří tzv. "honest trailers" pro vysoko rozpočtové spektákly, které se v mnoha ohledech berou smrtelně vážně. Takhle by mohl vypadat čestný trailer pro projekt CAMPQ. Představujte si orchestrální hřmění a hluboký hlas.

"Tenhle trailer má rating Č - jako čestný. Na ploše 10 000 metrů čtverečních, protože 5000 nestačí; během 6 hodin, protože 2 nestačí; s 80 aktéry, protože 30 nestačí, divadelníci kolem Vily Štvanice hrdě představují gigantický divadelní gig CAMPQ.


Po letech příprav a odříkání dopadá na Štvanici divadelní asteroid s rozpočtem přesahujícím vše, co jste zatím v plenéru viděli. Českého.

Uvidíte megalomanské vyprávění o super táboře, kam krypto organizace internovala - ale kdeže - ubytovala zatoulané, zoufalé mimozemšťany, a pozvala lidi z venku, jak na safari podobné návštěvě Červeného kříže v Terezíně. Organizátoři pobyt maximálně zpříjemní servírováním piva za úplatu. S několikátým kelímkem, který nesmíte použít dvakrát, ale můžete zkompostovat, budete svědky konfliktů tak černobílých, že se jednotlivé figurky ztrácí jako na slizem hustě polité šachovnici. V nepřehledné změti, která by měla vyvolávat emoce (možná někdy) následuje vražedné morální poselství.

Kdo viděl deset let starý Blomkampův masterpiece Distrikt 9, určitě ví, jak věci šlapou. Šlapat budou i mimozemšťanky, a kdo se nebojí, najde cestu i do nevěstince.

Uvidíte: nejlepšího simultánního překladatele z angličtiny, který věc správně polidšťuje; krypto Babiše; krypto moderátory; krypto Mengeleho; kyber prekariát; grafitové krtečky; Atta Girls'n'Boys, Feérické ženy i několik živých postav. 

Martin M. Macháček


INFO PRO CESTOVATELE/MÍSTŇÁKY

Nejbližší reprízy inscenace CAMPQ se konají 13. a 14. 9. 2019 v Českých Budějovicích.


Více na https://www.campq.cz