skCwrtAjoMxxPefQ ANEB ZMATENÉ VÝKŘIKY REDAKTORŮ PO ŠESTIHODINOVÉ INSCENACI

12.06.2019

#CAMPQ7 zmatené výkřiky redaktorů po šestihodinové inscenaci

# K tomu, aby jedinec stihl zažít všechno, by se musel umět naklonovat. Překvapuje mě, že tuhle dovednost nenabízel některý z mimozemšťanů.

# Šestihodinová imerzivní inscenace je na české poměry opravdu odvážný nápad. Chvílemi ale dochází ke zbytečným prodlevám, chaotické organizaci a divákům upadá pozornost a chuť se něco dozvědět. Potenciál situace po evakuaci není plně využit, dav by se dal lépe zfanatizovat a naladit do krizového stavu. I tak se ale jedná o nevšední událost a pro neodbornou veřejnost se může stát životním zážitkem. Určitě stojí za návštěvu.

# Je to vlastně taková MMO-RPG PC hra pro divadelní úchyláky.

# Výborný nápad, který nakonec ztratil moji pozornost. První dvě hodiny mě bavily, protože jsem chtěla vědět, co všechno se v kempu skrývá, ale od půlnoci... Silné momenty tady najdete, ale... Proč bych se měla během evakuace skrývat ve stanu, když ve mně nic nevzbudilo strach ani obavu? Raději si zahraju věž s kostkami s milým neznámým. A samozřejmě si dojdu pro pivo.

# Každý z mimozemských kmenů odkazoval na určité špatné lidské vlastnosti tak přesvědčivě, že jsme se vlastní blbosti i smáli.

# Občas mi ti mimozemšťani přišli normálnější než lidi. Celkem mě to děsí...

# Myslím, že je pro české divadlo obecně, nejen pro to imerzivní, nutné zůstávat ambiciózní a klást si vysoké cíle. Megalomanský CAMPQ přesně tohle dělá a jestli dobře nebo špatně, nechť každý posoudí sám. Vždycky musí být někdo první, aby se další mohli poučit z jeho chyb. Pokud mám však něco vytýkat, bude to reprezentace České republiky ve scénografii na PQ. Instalace samotná bez rozžití nemá šanci fungovat a také vzbuzuje mnoho otázek vzhledem k fámám o výši rozpočtu. Pevně věřím, že čeští scénografové umí mnohem větší kouzla.

# Noční hra pro dospělé (tedy jen pro některé dospělé). Děti při takových bojovkách vydrží vnímat maximálně 2 hodiny. Starší jedinec stále není tak zdatný, aby to vydržel dokonce hodin 6.

# CAMPQ je na PQ českým výstavním pavilonem. Scénografie a kostýmy by měly vévodit a fungovat nejen při inscenaci, ale i samy o sobě. Při návštěvě to však vypadá, že peníze byly utraceny za všechno ostatní. Nemělo by to být naopak?!

# Dokázat ohlídat takové množství diváků a účinkujících musí být pro organizátory pěkný oříšek. Nejsilnější mi přišla chvíle, kdy bylo po svatbě jednoho kmene a opilí a zřejmě i zfetovaní moderátoři tancovali spolu s pracovníky tábora. Scéna jako vystřižená z filmu, chybí jenom dramaticky smutná hudba. Češi jsou přeci jenom národ slepých alkoholiků. Z prvotní rozverné a rozjařené nálady, kterou nastolí slavnostní uvítání a představení mimozemských kmenů, divák poměrně rychle vystřízliví. Vypadá to, že mimozemšťané se od nás po dvou letech strávených v adaptačním táboře naučili jenom to nejhorší. Kromě agresivity, která se nejen mezi nimi, ale i mezi pracovníky adaptačního tábora několikrát projevuje, je to také schopnost korupce, lhaní, dychtění po moci... Přemýšlím však, zda si (ne)střízliví diváci těchto momentů a zpráv všimnou a zda je nějakým způsobem zasáhnou i přes délku představení.

redaktoři PASQUILu


FOTO: Ryan Sweeney