O NÁS

PASQUIL vznikl z iniciativy studentů DAMU jako nezávislá platforma reflektující umělecké dění. Naším cílem je sdružit mladé autory a vytvořit prostor pro svobodný, neuhlazený a neotřepaný názor. Zajímá nás divadlo, hudba, výtvarné umění, literatura, tanec... Cokoliv, co nás nutí k zamyšlení.

REDAKČNÍ RADA

Ema Šlechtová

Považuju se za divadelního publicistu. Strukturovanému textu říkám ne, zatímco subjektivní dojmologii a experimentu fandím. PASQUIL je taková bokovka, kterou mám nejradši a utíkám za ní, když je všeho kolem moc. Někde mezi vzletnou kariérou a snahou dokončit studia, následovat vytyčené cíle, naplnit očekávání si připomínám, že vracet se k textu, jako ke spontánní formě projevu, je nutnost. Hrajeme si často pod laťkou estetična, ale věřím, že naše krevní skupina je nakažlivá.

REDAKČNÍ RADA

Magdalena Malinová

Jsem něco mezi herečkou a kritičkou, je to takový osobnostní rozkol, který se snažím ve svém životě jakýmkoliv způsobem zúročit a pozorovat, kam mě dovede. Taky jsem holka, co miluje pečení, uklízení, praní nebo vaření svýmu klukovi a kamarádům. Říkám si bydlenka, je to takovej novej trend ženský emancipace. Přála bych si, aby i holky kolem mě vnímaly umčo domácí práce jako svoji přednost. PASQUIL je pro mě místo, kde trapnost, blbost i absurdita mají otevřené dveře. Najednou mi konečně dává smysl, proč vůbec něco jako umělecká reflexe existuje.

REDAKČNÍ RADA

Alexandra Ratajová

Furt vlastně zvažuju, jestli umim psát. A tady na PASQUILu to můžu zvažovat, přitom psát a poznámkovat texty jiným autorům, když už zas nevim, jak psát. A můžu aspoň žít v iluzi toho, že děláme něco plodnýho pro nás a třeba pro pár lidí v našem okruhu.

Baví mě psát, baví mě snažit se psát, baví mě se rozčilovat nad tim, že mi nejde psát. Baví mě, že někdo neumí psát. Baví mě číst texty mých kamarádů.

Jo a taky mě baví divadlo. Baví mě ho dělat, rozebírat a přemejšlet nad nim.

Pak mam taky ráda sušenky a pivo. A dlouhý procházky. Tak.


REDAKTOR

Martin Tilšar

Téměř třicetiletý běloch se srdcem mezi dvěma městy, který nežije proto, aby psal, ani nepíše proto, aby žil.

REDAKTORKA

Alice Škrrr

Kdybych byla postava z Harryho Pottera, byla bych Lenka Láskorádová.

Kdybych byla barva, byla bych červená.

Kdybych byla vlastnost, byla bych netrpělivost.

Kdybych byla nápoj, byla bych lungo s mlíkem.

Kdybych byla tabák, byla bych Virginka. Zlatá.

Kdybych byla město, byla bych Ouagadougou.

Kdybych byla bota, byla bych polobotka.

Mám ráda flitry a trash, ale nemám ráda umění, který moc přemýšlí nad tím, co říká místo toho, aby to prostě říkalo.

REDAKTORKA

Sarah Slavíčková

S - Sára raději než Sarah, oslovení Sári! raději než Sáro, pro mé nejlepší kámošíky a rodinu výhradně Sárík nebo Sárinka

Á - jiná, divná, šílená, soutěživá - já

R - raf, raf, Rinceorí = irsky tanečníci, pejsek (a divadlo?) is my life!

A - občas trošku všední, předvídatelná a bohužel moc racionální


OSTŘÍLENÝ KRITIK, FANBOY

Martin M. Macháček

Paskvil je životní filosofie. Paskvil provázelo všechno, kde jsem se usadil - ať už jako exvedoucí rubriky Tyjátr na Wavu, exdopisovatel festivalových bulletinů, exdramaturg České taneční platformy, nebo jako expartner. Všude to dopadlo dobře. Neočekávám nic jiného ani na Pasquilu. Očekávejte nespojitá prohlášení, výtrysky nekritického fandovství s minimální slovní zásobou. Žádné kulantní analýzy, ale tvrdej pop.

KOREKTORKA

Lucie Pacourková

Je jistých několik věcí. Knihy (Malý princ), slova (kněžna), city (všechny) a jídlo (mražená pizza a k tomu okurka). Naivita (proč lidé neříkají pravdu?), chyby (utíkat s krabicí mléka po ledu), dětství (pohádky!) a láska (bezpodmínečná). Spánek (25 hodin denně), smích (ten nejčernější humor) a slzy (a co mě vlastně nerozbrečí?). Jednoduše, já a můj život je takové wibbly-wobbly, timey-wimey (šmrdly mrdly miš maš věc nebo taky budliky budliky).

PRODUKCE

Majda Bejdáková

Psi. Příroda. Hudba. Lyže. Moře. Čepice. Jídlo. Letadla. Film. Buchty. Psi. Divadlo. Rodina. Pečení. Cestování. Spánek. Psi. Koncerty. Gauč. Hory. Televize. Výlety. Zima. Procházky. Lodě. Kolo. Psi. Skály. Kytara. Vinohrady. Vaření. Deskovky. Psi. Řeky. Kamarádi. Zmrzlina Sníh. Focení. Loupáky. Pohádky. Rozpuštěné vlasy. Psi.

OTEC ZAKLADATEL
Prokop Novák