#CAMPQ #MACHO Jedna velmi zábavná parta na YouTube vytváří tzv. "honest trailers" pro vysoko rozpočtové spektákly, které se v mnoha ohledech berou smrtelně vážně. Takhle by mohl vypadat čestný trailer pro projekt CAMPQ. Představujte si orchestrální hřmění a hluboký hlas.

Francúzsky divadelný spolok Association Teotihua predstavil na PQ Studio: Festivale loutkovú variáciu Dievčatka so zápalkami od Hansa Christiana Andersena. Imaginatívna scénická miniatúra pre jedného diváka je určená primárne publiku najmenších. So zameraním na cieľovú skupinu korešponduje najmä jej neobvyklá dĺžka.

Zkus být na chvíli někým jiným. Jaké to je? Cítíš rozdíl? Anebo už se neumíš odpoutat od svých myšlenek na okolní svět?

Rodo Guadarrama přežil tři katastrofy - zemětřesení v Mexico City, bombový útok v Londýně a nukleární hrozbu ve Fukušimě. Divákům v Divadle DISK se snažil svůj zážitek zprostředkovat.

READY! SET!

15.06.2019

"Chceš sledovat divadlo nebo film?"Volím si divadlo a jsem zavedena do jednoho z ateliérů o patro výše. Green screen přes celé jeviště, před první řadou diváků kamera a za mými zády televize.

The Library of the Dreamless singapursko-amerického souboru Bakubakubaku se ocitá na samotné hranici performance a instalace. Snový zážitek v Řetízku mělo šanci zažít pouze deset šťastlivců.

Zaprvé bylo potřeba se naladit. Zadruhé bylo potřeba se vzdát vize, že doslovně pochopím, co je "copla." Prostě jsem koukala, nejsem fanoušek travesty-show, o Španělsku toho moc nevím, ale dobře jsem se bavila. Díky kombinaci zpívané "one man show" a principu Laterny magiky nezůstalo kabaretní vystoupení u jednoho tématu, byla to fakt nepopsatelná...

GLUTZ

14.06.2019

Na náměstí Jana Palacha, přímo na schodech před Rudolfinem, se k životu začaly probouzet sochy. S hudebně-loutkovým site-specific programem přijeli studenti z Royal Welsh College of Music and Drama z Walesu.

CLUB PARADISE

14.06.2019

Studenti z britského Worcesteru uvedli v Divadle DISK své představení inscenace Club Paradise, která připomíná skutečné historické události.

MEDIA CLOWN

14.06.2019

Inscenace Media Clown spojuje nejnovější technologie digitálních médií se zastaralými klaunskými postupy. Pojednává o klaunovi, který se následkem jistých komplikací ocitne uprostřed jakési digitální krajiny a následně se střetává se svojí modernější verzí.